Live τώρα    
36°C Αθήνα
ΑΘΗΝΑ
Ελαφρές νεφώσεις
36 °C
35.0°C37.8°C
3 BF 38%
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Αίθριος καιρός
36 °C
33.5°C37.6°C
2 BF 43%
ΠΑΤΡΑ
Αίθριος καιρός
32 °C
32.0°C37.0°C
2 BF 53%
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Αίθριος καιρός
32 °C
30.4°C31.8°C
1 BF 55%
ΛΑΡΙΣΑ
Ελαφρές νεφώσεις
36 °C
35.7°C35.9°C
0 BF 32%
Euro 2024 / Η αναμονή τελείωσε - Πρεμιέρα με Γερμανία - Σκωτία
  • Μείωση μεγέθους γραμματοσειράς
  • Αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
Εκτύπωση

Euro 2024 / Η αναμονή τελείωσε - Πρεμιέρα με Γερμανία - Σκωτία

EURO 2024- Μόναχο
EPA/MARTIN DIVISEK

Απόψε το βράδυ «σφυρίζει» για το Euro 2024. Την πρώτη σέντρα οι φίλαθλοι θα την απολαύσουν στις 22:00 με τον αγώνα της οικοδέσποινας Γερμανίας με τη Σκωτία.

Τους 51 αγώνες της κορυφαίας ευρωπαϊκής διοργάνωσης σε επίπεδο εθνικών ομάδων, που θα διεξαχθούν στα γήπεδα της Γερμανίας μέχρι τις 14 Ιουλίου, θα μεταδώσει η ΕΡΤ.

Στα τέλη Ιουνίου θα αρχίσει η νοκ άουτ φάση και έτσι θα οδηγηθούμε στον τελικό της 14ης Ιουλίου.

Το αναλυτικό πρόγραμμα του Euro 2024 μέχρι την φάση των 16

1ος όμιλος

  • Γερμανία
  • Σκωτία
  • Ουγγαρία
  • Ελβετία

1η αγωνιστική

14 Ιουνίου

  • 22:00 Γερμανία – Σκωτία

15 Ιουνίου

    16:00 Ουγγαρία – Ελβετία

2η αγωνιστική

19 Ιουνίου

  • 19:00 Γερμανία – Ουγγαρία
  • 22:00 Σκωτία – Ελβετία

3η αγωνιστική

23 Ιουνίου

  • 22:00 Ελβετία – Γερμανία
  • 22:00 Σκωτία – Ουγγαρία

2ος όμιλος

  • Ισπανία
  •     Κροατία
  •     Ιταλία
  •     Αλβανία

1η αγωνιστική

15 Ιουνίου

  • 19:00 Ισπανία – Κροατία
  • 22:00 Ιταλία – Αλβανία

2η αγωνιστική

19 Ιουνίου

  • 16:00 Κροατία – Αλβανία

20 Ιουνίου

  • 22:00 Ισπανία – Ιταλία

3η αγωνιστική

24 Ιουνίου

  • 22:00 Αλβανία – Ισπανία
  • 22:00 Κροατία – Ιταλία

3ος όμιλος

  • Σλοβενία
  • Δανία
  • Σερβία
  • Αγγλία

1η αγωνιστική

16 Ιουνίου

  • 19:00 Σλοβενία – Δανία
  • 22:00 Σερβία – Αγγλία

2η αγωνιστική

20 Ιουνίου

  • 16:00 Σλοβενία – Σλοβακία
  • 19:00 Δανία – Αγγλία

3η αγωνιστική

25 Ιουνίου

  • 22:00 Αγγλία – Σλοβενία
  • 22:00 Δανία – Σερβία

4ος όμιλος

  • Πολωνία
  • Ολλανδία
  • Αυστρία
  • Γαλλία

1η αγωνιστική

16 Ιουνίου

  • 16:00 Πολωνία – Ολλανδία

17 Ιουνίου

  • 22:00 Αυστρία – Γαλλία

2η αγωνιστική

21 Ιουνίου

  • 19:00 Πολωνία – Αυστρία
  • 22:00 Ολλανδία – Γαλλία

3η αγωνιστική

25 Ιουνίου

  • 19:00 Ολλανδία – Αυστρία
  • 19:00 Γαλλία – Πολωνία

5ος όμιλος

  • Βέλγιο
  • Σλοβακία
  • Ρουμανία
  • Ουκρανία

1η αγωνιστική

17 Ιουνίου

  • 16:00 Ρουμανία – Ουκρανία
  • 19:00 Βέλγιο – Σλοβακία

2η αγωνιστική

21 Ιουνίου

  • 16:00 Σλοβακία – Ουκρανία

22 Ιουνίου

  • 22:00 Βέλγιο – Ρουμανία

3η αγωνιστική

26 Ιουνίου

  • 19:00 Σλοβακία – Ρουμανία
  • 19:00 Ουκρανία – Βέλγιο

6ος όμιλος

  • Τουρκία
  • Γεωργία
  • Πορτογαλία
  • Τσεχία

1η αγωνιστική

18 Ιουνίου

  • 19:00 Τουρκία – Γεωργία
  • 22:00 Πορτογαλία – Τσεχία

2η αγωνιστική

22 Ιουνίου

  • 16:00 Γεωργία – Τσεχία
  • 19:00 Τουρκία – Πορτογαλία

3η αγωνιστική

26 Ιουνίου

  • 22:00 Γεωργία – Πορτογαλία
  • 22:00 Τσεχία – Τουρκία

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

ΓΝΩΜΕΣ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

EDITORIAL

ΑΝΑΛΥΣΗ

SOCIAL