0 BF 48%
Champions League / Διασυρμός του Ολυμπιακού - Έχασε 4-0 από τη Μακάμπι Χάιφα

Ολυμπιακός και Μακάμπι Χάιφα
(EUROKINISSI/KLODIAN LATO)

Βαριά ήττα μέσα στο Καραϊσκάκη γνώρισε ο Ολυμπιακός για τα προκριματικά του Champions League, καθώς η Μακάμπι Χάιφα επικράτησε 4-0. Ο Ολυμπιακός πλέον θα συνεχίσει στο Europa League κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Έντονες οι αποδοκιμασίες των φιλάθλων του Ολυμπιακού μετά την συντριβή, καθώς αποδοκίμασαν την ομάδα τους.

Οι Ισραηλινοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σερί. Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για τους Πειραιώτες καθώς στο 61ο λεπτό ο Πιερό βγήκε στην πλάτη του Σισέ σε μια σέντρα από δεξιά και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 0-2, ενώ στο 65΄ και σε πανομοιότυπη φάση, στη σέντρα του Κορνού από αριστερά αυτή τη φορά, διασφάλισε την πρόκριση της ομάδας του, ξανά με κεφαλιά.

Ο διασυρμός ολοκληρώθηκε από τον Φανί στο 87΄, ο οποίος με σουτ εκτός περιοχής έγραψε το τελικό 0 - 4.