Champions League / Διασυρμός του Ολυμπιακού - Έχασε 4-0 από τη Μακάμπι Χάιφα

Βαριά ήττα μέσα στο Καραϊσκάκη γνώρισε ο Ολυμπιακός για τα προκριματικά του Champions League, καθώς η Μακάμπι Χάιφα επικράτησε 4-0. Ο Ολυμπιακός πλέον θα συνεχίσει στο Europa League κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Έντονες οι αποδοκιμασίες των φιλάθλων του Ολυμπιακού μετά την συντριβή, καθώς αποδοκίμασαν την ομάδα τους.

(EUROKINISSI/KLODIAN LATO)

Οι Ισραηλινοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σερί. Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για τους Πειραιώτες καθώς στο 61ο λεπτό ο Πιερό βγήκε στην πλάτη του Σισέ σε μια σέντρα από δεξιά και με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το 0-2, ενώ στο 65΄ και σε πανομοιότυπη φάση, στη σέντρα του Κορνού από αριστερά αυτή τη φορά, διασφάλισε την πρόκριση της ομάδας του, ξανά με κεφαλιά.

Ο διασυρμός ολοκληρώθηκε από τον Φανί στο 87΄, ο οποίος με σουτ εκτός περιοχής έγραψε το τελικό 0 - 4.