Tελικός Κυπέλλου / Ο τραυματισμός του Αϊτόρ από πέτρα έφερε νέα διακοπή του αγώνα

Στο 35ο λεπτό διακόπηκε ο τελικός Κυπέλλου μεταξύ Παναθηναικού και ΠΑΟΚ ένα μόλις λεπτό μετά το πρώτο γκολ του αγώνα από τον Αϊτόρ, διαμορφώνοντας το σκορ σε 1-0.

Ο παίκτης του Παναθηναϊκού σκόραρε με πέναλτι και ενώ κινήθηκε προς την εξέδρα των οπαδών του ΠΑΟΚ δέχθηκε πέτρα στο χέρι και τραυματίστηκε, σύμφωνα με την efsyn.gr.

Άμεσα ο διαιτητής έδωσε εντολή διακοπής του αγώνα.

Μετά τον τραυματισμό του Αϊτόρ, υπήρξε ένταση με τον Βεϊρίνια και παίκτες του Παναθηναϊκού.

Ο διαιτητής πήγε με την πέτρα στα αποδυτήρια.

Να σημειωθεί ότι επεισόδια είχαν σημειωθεί μεταξύ οπαδών και της αστυνομίας πριν από την έναρξη του αγώνα.

Κατά την έναρξη του αγώνα, ο Λαόθ, διατητής από την Ισπανία, κάλεσε τους παίκτες και των δύο ομάδων να επιστρέψουν στα αποδυτήρια. Εξαιτίας της χρήσης δακρυγόνων από τους οπαδούς, η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική.