Ακολουθήστε την «ΑΥΓΗ»
Ο επιλεγμένος κατάλογος δεν υπάρχει πλέον.

Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 1-1

Σ' ένα δυνατό παιχνίδι Ατρόμητος και ΠΑΟΚ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 χθες βράδυ στο Περιστέρι, ένα αποτελέσμα που ευνοεί τον Παναθηναϊκό. Τα γκολ μπήκαν στο "νωθρό" πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες να φθάσουν τη νίκη...

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε μόλις στο 7'. Ο Ιτάνζ έκανε λάθος σε εκτέλεση κόρνερ του Ούμπιντες και ο Αγκουαζί έκανε πλασέ προ κενής εστίας. Ο Κίτσιου προσπάθησε να σώσει, αλλά η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή. Στο 32', μετά από ενέργεια του Τζιόλη, και γύρισμα από δεξιά, ο Περέιρα με κοντινό πλασέ νίκησε τον Γκορμπούνοφ (1-1).

Στο 75' τραυματίστηκε αρκετά σοβαρά ο Γκορμπούνοφ (μετά από επικίνδυνη προβολή του Αθανασιάδη) και στο 82' αντικαταστάθηκε από τον Βασίλη Μπάρκα, που στο επόμενο λεπτό έκανε σωτήρια απόκρουση σε πλασέ του Αθανασιάδη. Ο αγώνας τελείωσε με την απόκρουση του Ιτάνζ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων σε σουτ του Καραμάνου.

Η βαθμολογία: Παναθηναϊκός 5, ΠΑΟΚ 2, Αστέρας Τρίπολης 1, Ατρόμητος 1. Επόμενη αγωνιστική (24/5): ΠΑΟΚ - Αστέρας, Παναθηναϊκός - Ατρόμητος.