22 °C
21.2°C21.9°C
3 BF 26%
ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ - ΟΠΑΠ (23η αγωνιστική) / Στο 0-0 έμειναν Παναιτωλικός και Άρης

Ο Άρης πήρε πολύτιμη ισοπαλία στο Αγρίνιο, καθώς ήρθε ισόπαλος 0-0 με τον Παναιτωλικό. Ο αγώνας, που ολοκλήρωσε την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, έγινε υπό βροχή, ενώ ο κακός αγωνιστικός χώρος δυσκόλεψε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων και ιδιαίτερα των γηπεδούχων, που δεν μπόρεσαν να δείξουν τις επιθετικές τους αρετές, όπως σε προηγούμενα ματς στην έδρα τους.

Στο α' ημίχρονο ο Παναιτωλικός είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά ο Άρης ήταν αυτός που έχασε τις ευκαιρίες, κυρίως με τον Μανιά. Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός πίεσε, έφθασε πολλές φορές κοντά στο γκολ, αλλά δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Διούδη.

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες): Ολυμπιακός 65, ΠΑΟΚ 51, Ατρόμητος 46, Αστέρας Τρ. 42, Παναθηναϊκός 40, Παναιτωλικός 34, Πανθρακικός 31, ΠΑΣ Γιάννινα 29, ΟΦΗ 27, Εργοτέλης 27, Ξάνθη 26, Καλλονή 26, Λεβαδειακός 24, Πανιώνιος 24, Πλατανιάς 22, Απόλλων 22, Βέροια 19, Άρης 14.