3 BF 63%
13.9°C17.4°C
5 BF 72%
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ / Λαμία - Ολυμπιακός 0-0

Λαμία και Ολυμπιακός έμειναν στο 0-0 στον πρώτο αγώνα για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας και οι "διαφορές" των δύο ομάδων θα ξεκαθαρίσουν στη ρεβάνς του "Γ. Καραϊσκάκης". Σ' ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι κι οι δύο ομάδες έπαιξαν με αρκετές απουσίες, ενώ με τον Ολυμπιακό αγωνίστηκαν οι νεοαποκτηθέντες Καφού και Μορ, που δεν "φάνηκαν".

Το α' ημίχρονο είχε να επιδείξει δύο σουτ άουτ του Χασάν από καλή θέση και μια απόκρουση του Θεοδωρόπουλου σε σουτ του Ραντζέλοβιτς έξω από την περιοχή. Στο 49', σε φάση διαρκείας, ο Ραντζέλοβιτς από ευνοϊκή θέση έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

Στο 79' ο Αβραάμ Παπαδόπουλος υπέπεσε σε πέναλτι στον Μπιανκόνι, αλλά η ποινή δεν εκτελέστηκε, καθώς το VAR υπέδειξε πως ήταν σε θέση οφσάιντ ο επιθετικός της Λαμίας. Στο 90' κεφαλιά του Σισέ έφυγε λίγο άουτ, όπως και η κεφαλιά του Τζανετόπουλου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΛΑΜΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Βύντρα, Βάντερσον, Τζανετόπουλος, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Μπεχαράνο (88' Βλαχομήτρος), Σασί (69' Μπιανκόνι), Βιγιάλμπα, Σάλιακας,Τιρόνε (73' Νιάσε).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αλέν, Γκασπάρ, Σισέ, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Καφού, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς (55' Μορ), Λοβέρα (84' Μασούρας), Φορτούνης, Χασάν (82' Σουντανί).

* Σήμερα διεξάγονται οι πρώτοι αγώνες μεταξύ Παναιτωλικού - ΑΕΚ (5 μ.μ.) και ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκού (9.30 μ.μ.).