6 BF 59%
20.7°C20.9°C
4 BF 35%
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ / Ο Παναθηναϊκός "πέρασε" (1-3) από την Πάτρα

Ο Παναθηναϊκός έδειξε πως έχει ακόμη... σφυγμό στην Πάτρα, όπου νίκησε με 3-1 την Παναχαϊκή και απέκτησε προβάδισμα για πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι "πράσινοι" προηγήθηκαν στο 26' με σουτ του Μπουζούκη και πέτυχαν το 0-2 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν σε εκτέλεση κόρνερ η μπάλα κόντραρε στον Μωραΐτη, μετά από κεφαλιά του Μακέντα. Η ομάδα της Πάτρας μείωσε 1-2 στο 64' με σκόρερ -πάλι- τον Μωραΐτη και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 72' με κεφαλιά του Κουρμπέλη.

* Με τρία γκολ του Αλεξόπουλου (39', 72', 90'+4) η Καλαμάτα συνέτριψε 3-0 τη Λάρισα.

* Ο Πανιώνιος έκανε ένα πολύ μεγάλο βήμα πρόκρισης νικώντας εκτός έδρας 3-0 τον Ολυμπιακό Βόλου (Εμμανουηλίδης 57' πέναλτι, 87', Οικονομίδης 64').

* Με δύο κεφαλιές (Κουτσούμπας 6', Β. Παπαδόπουλος 38') η Καβάλα έκανε μια ακόμη έκπληξη και επιβλήθηκε 2-0 του ΟΦΗ.

* Σήμερα διεξάγονται οι αγώνες: 3 μ.μ. Ιάλυσος - Παναιτωλικός, Πλατανιάς - Αστέρας Τρίπολης, 5.15 μ.μ. Αιολικός - Λαμία, 7.30 μ.μ. Τρίκαλα - Εργοτέλης.